Widzialna Ręka UAM - pomóż sobie lub innym

Przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy w ramach akcji Widzialna Ręka UAM. Wszyscy pracownicy UAM i pracownicy emerytowani UAM w potrzebie, którzy nie mają zapewnionej opieki swoich bliskich, zwłaszcza osoby przebywające na kwarantannie, mogą liczyć na pomoc uniwersyteckiej Rodziny.

Uniwersytet kieruje się zasadami wzajemnej życzliwości i chęci niesienia pomocy innym. Wśród nas są ludzie, którzy nie wahają się podejmować trudnych wyzwań i być blisko osób potrzebujących pomocy.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 -12:00  pod numerem telefonu 61 829 4307, przyjmowane są zgłoszenia pracowników, którzy potrzebują pomocy w codziennych zakupach lub wykupieniu leków.

Zgłoszenia przesyłać można także na adres mailowy: kaskra@amu.edu.pl

Po przyjęciu zgłoszenia otrzymają Państwo kontakt do wolontariusza z sąsiedztwa, który zrobi podstawowe zakupy spożywcze (do 200 zł), wykupi lekarstwa z apteki – kontakt będzie się odbywał  drogą telefoniczną lub mailową. Rozliczenie zakupów nastąpi zgodnie z umową między Państwem a wolontariuszem (zalecamy płatność przelewem, umożliwiającą bezkontaktowe dostarczenie zakupów). Oczywiście wszystko z zachowaniem najwyższej ostrożności i reżimu sanitarnego.

Zachęcamy także do rejestrowania się jako wolontariusze, poprzez formularz na stronie internetowej:

Bądźmy razem w tym trudnym czasie!