Data publikacji w serwisie:

Wielka Zbiórka Książek w Bibliotece Filologicznej Novum

W dniach od 23.04. do 26.05.2019 r. zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydane po 2000 roku, które przekażemy do szpitali.

Biblioteka Filologiczna NOVUM po raz kolejny bierze udział Wielkiej Zbiórce Książek pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Poznania - akcji organizowanej przez zaczytani.org.

Jeżeli posiadacie książki w dobrym stanie wydane po 2000 roku, których już nie czytacie, bądź którymi chcielibyście się podzielić dając im nowe życie, przynieście je do Biblioteki Filologicznej Novum (Al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań).

Książki można zostawiać w kartonie wyłożonym przy wejściu do biblioteki.

Zbiórka trwa od 23.04. do 26.05. 2019r.
Fundacja Zaczytani.org to setki osób działających po to, by wspólnie inspirować i wyczarowywać uśmiechy na twarzach dzieci. To kampania społeczna, której celem jest stworzenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Jednocześnie przyczyniając się do promowania czytelnictwa. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki, mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie bajek, baśni i podróży.
Biblioteka Filologiczna Novum
tel.: 061 829 37 55

EDIT

Książki można również oddać także, na tą samą zbiórkę, w Bibliotece Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5 (Morasko).