Data wydarzenia:

Wykład prof. Hanny Suchockiej "Współczesna dyplomacja watykańska"

W dniu 22 listopada 2018 r. o godzinie 15.30 w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego w Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53 w Poznaniu odbędzie się wykład otwarty Profesor Hanny Suchockiej zatytułowany Współczesna dyplomacja watykańska (refleksje na tle książki „Ambasador u trzech papieży”).

Na wykład zapraszają dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM, Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Roman Budzinowski oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów UAM, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Wojciech Jankowiak.

Profesor Hanna Suchocka – polska polityk, prawniczka i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, była Premier Rządu RP, Minister Sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim.