Zbliża się Festiwal Ukraińska Wiosna

Od 9 do 13 maja 2019 odbywać się będzie XII edycja największego festiwalu kultury ukraińskiej w Polsce – Ukraińska Wiosna.

Festiwal od 11 lat tworzą członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Polska - Ukraina" w Poznaniu, które stawia sobie za cel, stworzenie przestrzeni do dyskusji, integrację środowisk artystycznych z Polski i Ukrainy oraz przełamywanie barier i stereotypów.

W ramach festiwalu będzie miała miejsce konferencja naukowa "Ukraińskie ślady w Wielkopolsce: historia, kultura, język", której organizatorami są trzy instytuty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej, Instytut Wschodni oraz Instytut Kultury Europejskiej. Również studenci UAM włączyli się w realizację festiwalu.

W programie Ukraińskiej Wiosny, oprócz konferencji, znajdują się także koncerty, pokazy filmów i warsztaty.

Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w Centrum Kultury "Zamek", Święty Marcin 80/82

Wstęp wolny!