XIII edycja Kolorowego Uniwersytetu już za nami...

11 czerwca Aula UAM znów wypełniła się przeróżnymi kolorami. To sprawka naszych najmłodszych studentów z Kolorowego Uniwersytetu, którzy uroczyście zakończyli XIII edycję projektu.

Do tworzenia tegorocznej edycji Kolorowego Uniwersytetu zostało zaproszonych 13 wydziałów UAM oraz 2 jednostki ogólnouczelniane, dzięki czemu harmonogram zajęć był niezwykle bogaty. Składało się na niego 16 tematów z różnych dziedzin nauki, które łącznie przygotowało ponad 20 naukowców.

Zainteresowanie uczestnictwem w projekcie pobiło kolejne rekordy i finalnie blisko 300 młodych studentów zasiliło szeregi społeczności UAM w roku akademickim 2023/2024.

Kolorowy Uniwersytet to inicjatywa popularyzująca naukę wśród uczniów II-V klas szkół podstawowych. Projekt wystartował w 2010 r. i na stałe wpisał się w organizację roku akademickiego w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie? Odwiedź stronę internetową Kolorowego Uniwersytetu!

fot. Władysław Gardasz