Data wydarzenia:

Dzień Delty 2019

W piątek 10 maja 2019 roku Wydział Matematyki i Informatyki zaprasza na cykl wykładów dla osób zafascynowanych naukami ścisłymi, w tym matematyką, informatyką, fizyką oraz astrofizyką.

Wykładowcami podczas tego wydarzenia będą redaktorzy „Delty”, najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego, będącego prawdziwą gratką dla umysłów ścisłych i miłośników nauk przyrodniczych. Stąd też samo wydarzenie nazywamy Dniem Delty.

„Delta” realizuje ideę „mówiącej nauki” – czyli przemawia w sposób zrozumiały ustami swoich twórców. Autorami „Delty” są osoby uprawiające daną dyscyplinę (naukowcy). Adresatami pisma jest młodzież studencka i licealna oraz wszyscy pasjonaci wyżej wymienionych dziedzin.

To już czwarta edycja tego wydarzenia na WMiI UAM.

Program oraz rejestracja umieszczony jest na stronie https://emi.wmi.amu.edu.pl/wydarzenie/dzien-delty-2019/

Dzień Delty 2019 realizowany jest w ramach projektu  „Matematyka jest piękna, zobacz ją na WMiI UAM”  finansowanego przez fundację mBanku.

W przypadku pytań dotyczących wydarzenia można skontakotować się z przedstawicielką organizatorów panią dr Edytą Juskowiak: edyta@amu.edu.pl