Data publikacji w serwisie:

Finał Olimpiady Języka Niemieckiego na UAM

Diana Koziarska z 13. LO w Szczecinie oraz Robert Domin z ZS nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu to zdobywcy pierwszego miejsca w 42. Olimpiadzie Języka Niemieckiego. Finał konkursu odbył się w miniony weekend na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który od samego początku jest gospodarzem olimpiady. Wśród finalistów jest także uczennica z Poznania - Nina Żukowska z 8. LO, która została wicemistrzynią konkursu.

Najlepsi laureaci otrzymali czytniki do e-booków jako nagrody Komitetu Głównego. Ponadto laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez DAAD w Bonn, polskie przedstawicielstwo firmy Rosenthal w Poznaniu oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w Warszawie. Stypendia dla najlepszych laureatów ufundowali: JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, JM Rektor Uniwersytetu Viadrina, Komitet Główny Olimpiady oraz Instytut Goethego w Warszawie. Nagrody specjalne dla wyróżnionych laureatów ufundowali: Dyrekcja Instytutu Filologii Germańskiej i Kierownictwo Katedry Skandynawistyki UAM w Poznaniu.

W eliminacjach konkursu wzięło udział ponad 18 tysięcy osób delegowanych przez szkoły ponadgimnazjalne (licea, technika i licea zawodowe) oraz 6 gimnazjów i 5 Szkół Podstawowych z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 83 uczniów, którzy zmierzyli się w finale. Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Języków Obcych  w Poznaniu. Jej podstawowym celem jest zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim i wartościami kulturowymi niemieckiego obszaru językowego. Wg organizatorów, ma to służyć utrwaleniu pokojowego współistnienia pomiędzy narodami naszego kontynentu, lepszemu zrozumieniu odmiennych wartości kulturowych, wyjaśnieniu ich rozwoju i znaczenia dla wspólnego kształtu polityczno-geograficznego tego obszaru.

Lista laureatów 42. OJN znajduje się w załączniku.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Final-42.-OJN-lista-laureatow.doc 1.04.2019 Przemysław Stanula
DOC
Pobierz DOC Final-42.-OJN-lista-laureatow.doc(24.5 KB)

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497