Data publikacji w serwisie:

II edycja Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w II edycji Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN organizowanego przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród młodzeży rozwojem myślenia algorytmicznego wraz z doskonaleniem umiejętności programistycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-5 wszystkich kategorii szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat: chodzieski, chojnicki, czarnkowsko-trzcianecki, człuchowski, drawski, obornicki, pilski, szamotulski, szczecinecki, wałecki, wągrowiecki lub złotowski.

Zespół konkursowy może składać się z max. dwojga uczniów z tej samej szkoły, zgłoszonych przez jednego opiekuna (nauczyciela z tejże szkoły). Uczestnictwo indywidualne uczniów będzie traktowane na tych samych zasadach co wystąpienia zespołowe.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: online i stacjonarnym. Etap I (online) polega na rozwiązaniu zadania programistycznego i przesłaniu go wraz z dokumentem PDF, w którym uczestnicy przedstawią, jakie założenia algorytmiczne przyjęli do napisania swojego programu, oraz wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) na adres: konkurspila@amu.edu.pl. Rozwiązania do etapu I należy przesłać do 22 stycznia 2024 r. do godz. 23:59. Etap II (stacjonarny) odbędzie się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile 2 lutego 2024 r. o godz. 10:00. Uczestnicy otrzymają do rozwiązania zadanie programistyczne dostosowane do poziomu nauczania szkoły średniej w zakresie informatyki i matematyki.

Do zdobycia czekają atrakcyjne nagrody, m.in. konsole Xbox, tablety i smartwatche, a także produkt Philips Hue dla nauczyciela prowadzącego laureata/laureatów.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile: II edycja Konkursu Technologii Informatycznych IT UNICORN!