II spotkanie z cyklu POZnajUAM

27 kwietnia 2023 r. w Collegium Biologicum UAM odbędzie się II spotkanie z cyklu POZnajUAM, zatytułowane „Atom, wiatr, słońce czy biomasa? Jak transformować energetykę, aby uratować planetę i jednocześnie nie pogrążyć się w ciemnościach”, podczas którego zostanie poruszony temat zrównoważonej modyfikacji sektora energetycznego.

Cykl został zainicjowany przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania jako rozszerzenie projektu ukazującego Poznań – #POZnajMiasto. Jak wyjaśnia prof. UAM Krzysztof Skibski z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, spotkania POZnajUAM są organizowane między innymi po to, aby umożliwić zainteresowanym uczniom szkół średnich zapoznanie się z ofertą Uniwersytetu, co następnie ma ułatwić świadomy wybór kierunku studiów.

Pomysłodawcom zależy również na tym, aby uwidocznić specyfikę jednostek uniwersyteckich oraz ich rolę w mieście.

Prelegentami podczas II spotkania będą:

prof. UAM dr hab. Aneta Piechalak

prof. UAM dr hab. Inż. Cezary Kaźmierowski

dr Maria Katarzyna Wojciechowicz

dr inż. Adam Glinka

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt poprzez https://www.facebook.com/mrmpozna

27 kwietnia, godzina 11:30-13: 30, Collegium Biologicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań, Aula im. Józefa Paczoskiego.