Data publikacji w serwisie:

Jak uczyć języka polskiego jako obcego? Warsztaty online dla nauczycieli

Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza do udziału w warsztatach „Żeby język polski był mniej obcy... – jak uczyć języka polskiego jako obcego”, które odbędą się 4 i 6 kwietnia na platformie MS Teams. Zajęcia skierowane są do nauczycieli ze szkół z obszaru powiatu słubickiego (w przypadku pozostałych wolnych miejsc, również spoza powiatu), którzy stykają się z osobami z Ukrainy na swoich lekcjach języka polskiego.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, z jakich materiałów korzystać, gdzie szukać metodycznej i merytorycznej pomocy, od czego zacząć przygotowywanie materiałów i jak dostosować omawiane teksty do możliwości językowych cudzoziemców.

Spotkania mają też stanowić podpowiedź, jak skutecznie uczyć języka polskiego jako obcego oraz jakimi materiałami można się wspomóc w procesie dydaktycznym.

Prowadząca: mgr Sabina Strózik, wykładowca akademicki na kierunku Studia o Polsce w Collegium Polonicum

Miejsce: 2 spotkania (2 x 90 minut) online na platformie MS Teams

Terminy:

  • 4 kwietnia (poniedziałek) godz. 16.00-17.30,
  • 6 kwietnia (środa), godz. 18.00-19.30.

Zgłoszenia: e-mail sabina.strozik@amu.edu.pl, do dn. 3 kwietnia. Pobierz kartę zgłoszeniową (PDF)

Warsztaty są bezpłatne.

Ilość miejsc: 30, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli ze szkół z terenu powiatu słubickiego. Jeśli pozostaną wolne miejsca, będą mogli wziąć w nich udział również nauczyciele spoza powiatu.