Kolorowy Uniwersytet w obchodach Międzynarodowego Dnia Uniwersytetów Dziecięcych

11 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dziecięcych, który odbędzie się na 4 kontynentach, w 68 krajach. Kolorowy Uniwersytet UAM także włączy się w obchody.

Najbliższe zajęcia w ramach Kolorowego Uniwersytetu: „W krainie barw i słońca” na Wydziale Fizyki oraz „To nie magia – to chemia!” na Wydziale Chemii, będą elementem obchodów wydarzenia, które do kalendarza Komisji Europejskiej na stałe wejdzie od przyszłego roku. Jest to inicjatywa Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych (EUCU.net). Kolorowy Uniwersytet został członkiem tej sieci w trwającym roku akademickim.

Tegoroczny debiut święta (International Day of Children's Universities , IDCU 2024) ma za zadanie ujednolicenie globalnych działań inicjatyw skierowanych do dzieci przez akademickie ośrodki na całym świecie. Inicjatywa ma podkreślić rolę, jaką pod kątem globalnym tego typu inicjatywy odgrywają w przestrzeni publicznej.