Data publikacji w serwisie:

Konferencja „Słowa kluczowe: AI w edukacji”

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza nauczycielki i nauczycieli do udziału w konferencji pt. „Słowa kluczowe: AI w edukacji”. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2024 r. w Bramie Poznania. Wśród prelegentów znalazła się m.in. dr Aleksandra Binicewicz z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

Sztuczna inteligencja stała się faktem, co niewątpliwie pociągnie za sobą transformację edukacji. Ta rewolucja jako zmiana systemowa, wymaga czasu. Jednak w dynamicznie rozwijającym się świecie nauczyciele(-ki) nie mogą czekać – już dziś wdrażają w swojej codziennej pracy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Jest ona sojuszniczką w odkrywaniu i rozwijaniu unikalnych zdolności ucznia(-nnicy), umożliwiając personalizację procesu nauczania. Dzięki dostępowi do inteligentnych narzędzi, nauczyciele(-ki) mogą nie tylko dostosowywać program nauczania do indywidualnych potrzeb uczniów, ale także do swoich własnych. Wraz z niezwykłymi możliwościami, pojawiają się także wyzwania.

Zapraszamy na konferencję z cyklu „Słowa kluczowe”, podczas której uczestnicy przyjrzą się zjawisku sztucznej inteligencji w środowisku szkolnym. Do udziału organizatorzy zaprosili prelegentów i prelegentki, którzy inspirują, dzielą się wiedzą i refleksją, zachęcają do dyskusji. Nie zabraknie także głosu młodzieży – czy tak samo definiujemy możliwości i zagrożenia wynikające z korzystania z AI?

Odwiedź stronę Cetrum Szyfrów Enigma, by dowiedzieć się więcej o konferecji

Strona wydarzenia na Facebooku