Data publikacji w serwisie:

Konkurs IT UNICORN

Jesteś uczniem szkoły średniej? Interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii komputerowych? Weź udział w konkursie IT UNICORN! Do wygrania m.in. konsole Xbox, smartwatche, bezprzewodowe słuchawki nauszne, a także zestaw startowy produktu Philips Hue dla nauczyciela prowadzącego laureata/ów.

Konkurs technologii informatycznych IT UNICORN organizowany jest przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile w partnerstwie z firmą Signify. W konkursie udział może wziąć każdy uczeń szkoły średniej, bez względu na rocznik czy profil klasy. Zgłoszeń można dokonywać indywidualnie lub jako zespół składający się maksymalnie z 2 osób.

Konkurs IT UNICORN składa się z dwóch etapów:

  • I etap – odbywa się online i polega na rozwiązaniu problemu za pomocą zadania algorytmicznego i przy pomocy wybranego języka programowania oraz środowiska programowania z listy proponowanych, a następnie przesłanie gotowego pliku o konkretnej specyfikacji na adres konkurspila@amu.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie do 10.01.2023 r. do godz. 23:59.
  • II etap – odbędzie się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile (ul. Kołobrzeska 15) w dniu 24 stycznia 2023 r. od godz. 10:00 w salach komputerowych. Uczestnicy otrzymają do rozwiązania zadanie programistyczne dostosowane do poziomu nauczania szkoły średniej w zakresie informatyki i matematyki. Wszystkie szczegóły II etapu są opisane w Regulaminie Konkursu.

Treść zadania do rozwiązania w I etapie (online), formularz zgłoszeniowy oraz regulamin ze szczegółową specyfikacją dostępne są na stronie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Dowiedz się więcej!

Patronat honorowy nad konkursem objął Prorektor ds. kadr i rozwoju UAM prof. dr hab. Tadeusz Wallas.