Data publikacji w serwisie:

Konkurs - Kapsuła Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019-2119

Zostaw swój ślad na sto lat w Kapsule Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019 – 2119 i pozwól następnym pokoleniom odkryć naszą historię na nowo. Wygraj 3 tys. złotych i zaproszenie na okaziciela na uroczystość za 100 lat!

Czy zastanawiałeś/-aś się jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Czy myślałeś/-aś co ludzie 100 lat temu myśleli o naszej współczesności? A gdyby to połączyć i zostawić nasze wyobrażenia przyszłego wieku w hermetycznej wiadomości dla następnych pokoleń? W Kapsule, która w sposób nienaruszony przetrwa stulecie by opowiedzieć naszą historię.

Kapsuła Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019 – 2119 to instalacja jubileuszowa przed Collegium Minus, w której 7 maja czterech Rektorów uczelni współorganizujących 100-lecie złoży artefakty wybrane przez społeczność akademicką i uczestników konkursu, jako najbardziej znaczące w historii ostatnich 100 lat. Artefakty reprezentatywne dla naszej społeczności w sferach życia prywatnego i zawodowego oraz identyfikujące wyzwania i marzenia z jakimi mierzymy się na koniec drugiej dekady XXI wieku. Niezwykle istotnym dla organizatorów obok samych artefaktów i Kapsuły Czasu jest dyskusja na temat naszej kondycji społecznej, przeszłości i nadziei na przyszłość, dla której przestrzenią jest ogłoszony konkurs.

Co zrobić by Twój artefakt znalazł się w Kapsule? 

To proste! Do 2 kwietnia zaproponuj artefakt wchodząc na stronę 100lat.amu.edu.pl/kapsulaczasu. Pobierz zgłoszenie do konkursu (załącznik nr 1) i wyślij je zgodnie z regulaminem na adres 100lat@amu.edu.pl załączając wzory zgód i oświadczeń (załączniki od nr 2 -5). Liczy się pomysł i uzasadnienie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te najciekawsze i to Wy zadecydujecie, które z nich znajdą się w Kapsule Czasu.

Nagrody! 

Laureat pierwszego miejsca w plebiscycie na artefakt Kapsuły Czasu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych, ale to nie wszystko… Każdy z uczestników, którego pomysł na artefakt zostanie zrealizowany i złożony w kapsule otrzyma dwa zaproszenia. Pierwsze - na uroczystości jubileuszowe 7 maja 2019 roku podczas których zostanie zakopana Kapsuła Czasu. Drugie – niezwykłe zaproszenie, na uroczystość wykopania kapsuły w dniu 7 maja 2119 roku r. które z pewnością w kilku poznańskich rodzinach będzie stanowiło najbardziej uroczą i tradycyjną pamiątkę kreatywności i zaangażowania społecznego laureata.

Harmonogram konkursu 

  • do 2 kwietnia – zgłaszanie propozycji artefaktów do Kapsuły Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019 - 2119
  • 10 – 24 kwietnia – głosowanie internautów nad zakwalifikowanymi propozycjami
  • 30 kwietnia – ogłoszenie listy laureatów

Organizatorem konkursu są uczelnie współorganizujące jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego:

  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego.

Kontakt z biurem organizatora:
Samodzielna Sekcja ds. Obchodów Jubileuszu
100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego
tel. 618294755 / 510078845
mail. 100lat@amu.edu.pl
http://100lat.amu.edu.pl

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Collegium Minus (pokój 305)
ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań