Mamy nadzieję, że tu wrócą!

„Spacer po UAM” zainaugurował w piątek 19 października projekt pod hasłem „UAM dla najlepszych z najlepszych”. Ma on sprzyjać zapoznaniu młodych ludzi z Uniwersytetem im Adama Mickiewicza w Poznaniu, zanim jeszcze podejmą ostateczną decyzję o wyborze studiów. UAM stawia na najlepszych!

Uczestnikami „Spacerów po UAM” będą nauczyciele, a przede wszystkim młodzież  wielkopolskich szkół, laureaci konkursów przedmiotowych. W pierwszym spacerze uczestniczyli laureaci konkursu języka niemieckiego. - Chcemy ich poznać, ale przede wszystkich chcemy, aby oni poznani nasz Uniwersytet., by był dla nich miejscem, które sami zobaczyli i „dotknęli”, miejscem, który wiele młodym ludziom może zaoferować. Chcemy się z nimi zaprzyjaźnić,  sprawić, by byli zainteresowani studiowaniem na UAM – mówi inicjatorka akcji, Prorektor ds. kształcenia, prof. UAM Beata Mikołajczyk. Na UAM młodzi ludzie spędzili prawie cały piątek. Odwiedzili  Rektorat, gdzie zajrzeli we wszystkie zakamarki, m.in. tam, gdzie powstają dyplomy ukończenia studiów.  W Gabinecie Rektora mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z Jego Magnificencją, prof. Andrzejem Lesickim. Byli także w Sali Senatu gdzie zapadają najważniejsze kolegialne decyzje dotyczące uczelni. Na Wydziale Neofilologii grupa uczestniczyła w zajęciach, korzystała z sali tłumaczeń. Młodzi ludzie gościli także na Kampusie Morasko gdzie na Wydziale Fizyki zwiedzili Pracownię Fizyki Widzenia i Optometrii, Pracownię Eksperymentu Fizycznego i komorę bezechową w Instytucie Akustyki. Mieli także możliwość zapoznania się z bazą sportową UAM, goszcząc w Szkole Wychowania Fizycznego i Sportu. Tego rodzaju spotkania będą odbywać się w UAM często. ”Spacer po UAM” jest dodatkową nagrodą prorektora UAM ds. kształcenia dla laureatów i finalistów (oraz ich opiekunów) konkursów przedmiotowych, których różne jednostki Uniwersytetu organizują corocznie ponad czterdzieści.