Data publikacji w serwisie:

Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce - wykład

13 grudnia 2018 roku, o godzinie 10.00, w Auli im. Lubrańskiego w Collegium Minus przy ulicy Wieniawskiego 1 w Poznaniu, odbędzie się wydarzenie naukowo-artystyczne z cyklu ,,Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce''.

Referat "Losowość w muzyce" wygłosi prof. dr hab. Jarosław Grytczuk z Politechniki Warszawskiej i będzie on adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Kolejne spotkanie z matematyką i muzyką poświęcone będzie szeroko rozumianej losowości, którą wykorzystuje wielu kompozytorów w swoich dziełach. Dzięki losowości wykonanie dzieła muzycznego zależy - w pewnym sensie - od rzutu monetą.

Wstęp na wykład jest bezpłatny, należy jednak zgłosić chęć uczestnictwa poprzez formularz rejestracji, który będzie dostępny do 7 grudnia br. Na stronie z formularzem znajdują sie też dane kontaktowe do organizatorów.

Wydarzenie "Losowość w muzyce" jest efektem współpracy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu.