Data publikacji w serwisie:

Nachodzi czwarty sezon Podcastu Maturalnego od WNPiD

Podcast Maturalny to cykl wykładów z zakresu najnowszej historii politycznej i wiedzy o społeczeństwie, tworzony przez wykładowców i studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Już wkrótce rusza kolejny, czwarty sezon projektu.

– O jakich tematach będziecie mieli okazję posłuchać tym razem? W najnowszym sezonie czeka na Was kolejna, nowa dawka wiedzy! Będziecie mogli posłuchać miedzy innymi o rywalizacji między USA a Chińską Republiką Ludową w XXI w., o której opowie Wam prof. Radosław Fiedler. Prof. Agnieszka Bielawska poruszy dla Was temat chadecji we współczesnym świecie. Zajmiemy się też populizmem omówionym przez prof. Artura Lipińskiego. Kolejnym tematem, który przygotowaliśmy dla Was w tym sezonie Podcastu, będzie dyplomacja w praktyce. Na ten temat posłuchać będziecie mogli od dr Magdaleny Lorenc – zapowiadają twórcy.

Podcast ma już łącznie ponad 1600 odtworzeń na Spotify i ponad 200 obserwujących. Największą popularnością cieszy się odcinek o wybranych systemach politycznych świata. Podium dopełniają dwa odcinki z podobnego zakresu tematycznego (Typy współczesnych systemów politycznych i Monarchie we współczesnym świecie).

Aby dowiedzieć się więcej na temat preferencji i odczuć odbiorców podcastu, twórcy przygotowali ankietę, do której wypełnienia serdecznie zachęcamy. Wypełnij ankietę!

W oczekiwaniu na najnowszy sezon zapraszamy również do wysłuchania poprzednich odcinków podcastu, które znajdziecie na platformach Spotify i YouTube.