Noc Naukowców w szkołach - edycja 2024

Rusza kolejna edycja "Nocy Naukowców w szkołach". Tym razem w ramach cyklu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza odwiedzi Środę Wielopolską.

26 lutego 2024 roku w SP nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej odbędą się pierwsze zajęcia, które poprowadzi dr hab. Katarzyna Kowalczewska-Madura, prof. UAM z Wydziału Biologi. "Woda jako środowisko życia" to wykład z częścią warsztatową. Uczniowie dowiedzą się m.in. co żyje w naszych jeziorach.

Noc Naukowców to jedyna taka noc, podczas której w tym samym czasie, w ostatni piątek września, w całej Europie odbywają się imprezy popularno-naukowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie w nim coś ciekawego. Na wszystkie imprezy Nocy Naukowców wstęp jest bezpłatny. Kolejna edycja odbędzie się 27.09.2024 roku.