Data wydarzenia:

Prof. Norman Davies na UAM

Zapraszamy na cykl spotkań ze światowej sławy historykiem, prof. Normanem Daviesem, który pod koniec maja będzie gościł na UAM w Poznaniu i w Gnieźnie.

Gniezno:

• WTOREK, 28 maja 2019 r., godz. 12.00
    „European History and Polish Millenium”
    wykład otwarty w jęz. angielskim – aula Instytutu Kultury Europejskiej UAM (wykład tłumaczony na język polski)
  • ŚRODA, 29 maja 2019 r., godz. 18.00
    Spotkanie autorskie dla czytelników
    wstęp z zaproszeniami – sala nr 2.01 Instytut Kultury Europejskiej UAM
    (bezpłatne zaproszenia dostępne od 17 maja, w Miejskim
    Ośrodku Kultury w Gnieźnie, ul. Łubieńskiego 11)

Wizyta w Gnieźnie jest współorganizowana przez Instytut Kultury Europejskiej UAM i Urząd Miasta w Gnieźnie.

Poznań

• PIĄTEK 31 maja 2019 r., godz. 18:00

Spotkanie autorskie dla czytelników: "Podróż historyka przez historię"

Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum
Wydział Prawa i Administracji UAM
Al. Niepodległości 53, Poznań

Projekt współorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji UAM, realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

Norman Davies w Poznaniu

Norman Davies (ur. 1939) – brytyjsko-polski historyk, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, Honorary Fellow w St. Antony’s College w Oksfordzie i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kawaler Orderu Orła Białego,Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP.
Autor książek „Biały orzeł, czerwona gwiazda" (1972), „Boże igrzysko. Historia Polski" (1981), bestselleru „Europa. Rozprawa historyka z historią" (1996), „Wyspy. Historia" (1998), „Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego" (we współpracy z R. Moorhousem, 2002), „Powstanie ‘44" (2003), „Europa walczy 1939-45. Nie takie proste zwycięstwo" (2006) oraz „Zaginione królestwa" (2011). Jego książki zostały przełożone na ponad 20 języków, a sam regularnie pojawia się w mediach; wykładał także gościnnie na uniwersytetach Columbia, McGill, Hokkaido, Stanforda, Harvardzie i Australian National w Canberze.