Odwiedź z klasą Obserwatorium Astronomiczne UAM

Obserwatorium Astronomiczne UAM zaprasza zorganizowane grupy szkolne z nauczycielem lub opiekunem do odwiedzin.

Program wizyty obejmuje wykład multimedialny w sali (czas trwania: ok. 45 – 60 minut) oraz (tylko w przypadku sprzyjającej pogody) pokazy nieba przez zabytkowy teleskop – refraktor Zeissa 200/3000 mm (ok. 45 minut). W przypadku pełnego zachmurzenia możliwe jest jedynie obejrzenie samego teleskopu i porozmawianie z astronomem o jego pracy.

Odpłatność za wizytę jednej grupy wynosi 100 PLN (z VAT) i nie zależy od jej liczebności. Z uwagi na to, że sala wykładowa używana jest do zajęć kursowych dla studentów astronomii, terminy wizyt muszą być ustalane z dużym wyprzedzeniem.

Osobą przyjmującą zgłoszenia jest mgr Alicja Gąsiorowska, z którą można się skontaktować telefonicznie pod numerem 61 829 2770 (w godzinach 9 – 15) lub przesyłając e-mail na adres: alicjag@amu.edu.pl

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Obserwatorium Astronomicznego UAM.