Po indeks z Pitagorasem: Matematyka i muzyka

26 kwietnia 2022 roku w godz. 12:00-12:45 odbędzie się stacjonarnie kolejne spotkanie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem”.

Prof. UAM dr hab. Maciej Grześkowiak wygłosi wykład skierowany do uczennic i uczniów pod tytułem Matematyka i muzyka.

Streszczenie:
Podczas wykładu opowiem o tym, w jaki sposób matematyka może modelować muzykę. Wykład może zainteresować uczniów interesujących się zarówno informatyką, jak i matematyką.

W związku ze stacjonarną formą wydarzenia obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie na wykład w pierwszej kolejności kierowane jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych.

W bieżącym roku akademickim planowany jest jeszcze jeden wykład z serii „Po indeks z Pitagorasem” w formie stacjonarnej (początek maja). Dana szkoła może obecnie wziąć udział w nie więcej niż jednym stacjonarnym wykładzie „Po indeks z Pitagorasem” w roku akademickim.

Odbywające się w bieżącym roku akademickim wykłady dla młodzieży są współfinansowane z projektu „Matematyka ma MOC! – popularyzacja nauk matematycznych na WMiI UAM w Poznaniu”.