Data publikacji w serwisie:

POZnaj UAM i dołącz do dyskusji: AI - szanse i zagrożenia

POZnaj UAM i dołącz do dyskusji na temat sztucznej inteligencji. 18 czerwca na Wydziale Matematyki i Informatyki odbędzie się spotkanie z naukowcami, którzy opowiedzą o szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie AI. Spotkanie odbędzie się w auli A na WMiI (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4). Rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie trwało do godziny 12:30-13:00.

Projekt POZnaj UAM to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Poznania pomyślana jako rozszerzenie projektu ukazującego Poznań – #POZnajMiasto. Tym razem partnerem w realizacji projektu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pomysłodawcom zależy na tym, by poznać specyfikę jednostek uniwersyteckich, ich rolę w mieście, a także różnorodność prowadzonych tam studiów. Otwieramy więc przestrzenie uniwersyteckie i zapraszamy młodych ludzi na spotkania z badaczkami i badaczami, aby rozmawiać o sprawach, które są dla młodzieży ważne.

Plan spotkania:

10:00 prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski: powitanie młodzieży.

10:10 prof. Krzysztof Jassem: AI Act – zagadnienia prawne dotyczące generatywnej sztucznej inteligencji.

10:30 prof. UAM Natalia Walter: Nauczycielka idealna? O edukacyjnych wyzwaniach i zastosowaniach sztucznej inteligencji.

10:50 dr Łukasz Rogowski, Analiza wpływu AI na społeczeństwo, gospodarkę i życie codzienne.

11:15 Panel dyskusyjny (paneliści - młodzież)

12:15 Zakończenie

Zapisy poprzez formularz: mrm.poznan.pl/poznajuam