Data publikacji w serwisie:

Rejestracja na konferencję z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”

Trwa rejestracja na drugą konferencję z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. w Collegium Minus, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Tematem przewodnim będzie „nauczycielskie zaciekawienie”. Do udziału zapraszamy dyrektorki i dyrektorów szkół oraz nauczycielki i nauczycieli.

Znaczenie zaangażowania nauczycielskiego jest nie do przecenienia. Niegasnąca dyskusja o okolicznościach i aspektach pracy w szkole ma swoją dynamikę, jednak niezmiennie eksponuje potrzebę rozmowy o szkole.

Kolejne spotkanie konferencyjne inicjowane przez Zespół UAM dla Najlepszych ma na celu zwrócenie uwagi na perspektywę nauczycielek i nauczycieli. Dzieje się tak dlatego, że w ubiegłorocznej dyskusji o uczniowskim zaciekawieniu silnie wybrzmiała potrzeba wsłuchania się w ich głosy. Ważne tu więc będą zarówno sprawy związane z realizacją podstawowych zadań zawodowych, jak i kwestia samorozwoju, współpracy, inicjatywności czy komunikacji.

Zapraszamy do wspólnego rozważenia wieloaspektowości pracy w środowiskach szkolnych, przede wszystkim jednak – do wyeksponowania osobowości nauczycielskiej. Jesteśmy przekonani, że przy tej okazji będzie można też podkreślić rolę Uniwersytetu w procesie kształcenia nauczycielskiego, jak również w codziennych praktykach edukacyjnych i współpracy ze szkołami.

Wypełnij formularz rejestracyjny!

Ramowy program konferencji znajduje się na stronie wydarzenia: Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania. Spotkanie drugie: nauczycielskie zaciekawienie