Data wydarzenia:

Seminarium "Nowe media i technologie w edukacji"

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu zapraszają na seminarium NOWE MEDIA I TECHNOLOGIE DLA EDUKACJI, które odbędzie się 11.12.2018 r. w godz. 16.00–18.00 w Salonie Mickiewicza, Collegium Maius (ul. Fredry 10, Poznań).

W programie:

• Nowe media i technologie cyfrowe w kształceniu polonistycznym

Miejsce i funkcje nowych mediów oraz technologii cyfrowych w kształceniu polonistycznym, realia społeczeństwa informacyjnego i nabycie cyfrowych kompetencji komunikacyjnych, kluczowe zadania: skupienie na języku i jego funkcjach w procesach komunikacyjnych

dr hab. Mirosław Wobalis, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM

• Infografiki. O innowacyjnej wizualizacji informacji

Pojęcie infografiki, zastosowania infografik, typy infografik, źródła grafiki i informacji dla infografik, etapy tworzenia infografik, narzędzia do tworzenia infografik, przykłady infografik.

dr Mirosława Kołowska-Gawiejnowicz, Wydział Matematyki i Informatyki UAM

Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie uczestnictwa.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy za pomocą formularza.