Data publikacji w serwisie:

Spędź weekend z Uniwersytetem

W sobotę 16 marca w ramach Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego odbędzie się pierwszy z cyklu spacer po budynkach uniwersyteckich.

Zaczynamy od Biblioteki Uniwersyteckiej. Spacery to podróż w czasie i przestrzeni z fascynującą historią ludzi i miejsc w tle.

16. marca Spacery na Stulecie. Biblioteka Uniwersytecka

Prowadzenie: Jakub Skutecki.

Start o godzinie 12:00, wejście główne do Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Ratajczaka 38/40).

Wstęp na spacer jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie CK Zamek.

Sprawdź terminy kolejnych spacerów.

W niedzielę 17 marca, po zmroku, będzie można zobaczyć oświetlony na zielono budynek Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1). Iluminacja będzie miała miejsce z okazji obchodów Dnia Św. Patryka. UAM bierze w tym roku udział w Inicjatywie Global Greening, czyli podświetlaniu na zielono znanych miejsc na całym świecie. Akcja podświetlania jest przeprowadzana w ramach współpracy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Konsulatem Honorowym Irlandii.

Ten weekend to także ostatnia szansa  żeby pomóc najbardziej potrzebującym zwierzakom. W sobotę i niedzielę na Kampusie Morasko, w budynku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM można dołączyć do zbiórki #paczsercem przynosząc karmę i smakołyki, zabawki, legowiska i transportery dla psów i kotów.

Dowiedz się więcej o akcji #paczsercem.