Data publikacji w serwisie:

Spotkanie dla polsko-angielskich rodzin dwujęzycznych

23.listopada 2019, o godz. 11:00, Bilingualism Matters @Poznań przy Wydziale Anglistyki UAM organizuje spotkanie dla polsko-angielskich rodzin dwujęzycznych. Dla dzieci młodszych i starszych przewidziano warsztaty, a dla rodziców spotkanie ma być możliwością poznania się i ustalenia, co można zrobić, żeby wspólnie dbać o dwujęzyczność dzieci.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy (bm@wa.amu.edu.pl) oraz o podanie liczby dzieci i dorosłych chętnych do udziału w spotkaniu, jak również informacji o tym, jak długo dzieci mieszkały w kraju anglojęzycznym i od kiedy są w Polsce.

Opis spotkania

W związku z nadchodzącym Brexitem, obserwujemy obecnie tendencję powrotów polskich rodzin do ojczyzny, często z dziećmi, które dotychczas kształcone były tylko w brytyjskim systemie edukacyjnym. W związku z tym, organizowane spotkanie ma na celu zaoferowanie wspólnej przestrzeni dla dzieci i rodziców o podobnych doświadczeniach.
Dla dzieci planowane jest wspólne czytanie bajek w języku angielskim oraz aktywności artystyczne, które wspomogą ich wzajemną integrację. Rodzice będą mieli natomiast okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat wyzwań i zalet związanych z edukacją dwujęzyczną, jak również wziąć udział w dyskusji poświęconej dalszemu rozwojowi języka angielskiego swoich dzieci w polskim systemie edukacyjnym.

Serdecznie zapraszamy do udziału.