Data publikacji w serwisie:

Szósty sezon Podcastu Maturalnego już dostępny!

Szósty sezon Podcastu Maturalnego miał swoją premierę dokładnie w pierwszy dzień wiosny! Z nową energią twórcy powracają z kolejną dawką wiedzy.

Podcast Maturalny to cykl wykładów z zakresu najnowszej historii politycznej i wiedzy o społeczeństwie, realizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Choć powstał z myślą o maturzystach, to z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym polityką i sprawami publicznymi.

W szóstym sezonie podcastu, tak jak w poprzednim, nie zabraknie odcinków bonusowych, które są realizowane w formule wywiadu.

Co nas czeka w Podcaście Maturalnym w najbliższych tygodniach? Dr Magdalena Kacperska wyjaśni, czym jest inflacja i jakie są jej konsekwencje społeczno-polityczne. Następnie powrócimy do rozważań dr. Kardasia, który tym razem opowie o wydarzeniach w Górnym Karabachu oraz Gruzji. W kolejnych odcinkach nasi eksperci przybliżą nam zagadnienia związane z antysemityzmem w II RP oraz wyjaśnią fenomen karnawału solidarności (1980-1981).

Dostępne są już pierwsze dwa odcinki 6. sezonu:

Podcast Maturalny dostępny jest na najpopularniejszych platformach streamingowych w Polsce, takich jak Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasty czy YouTube.