Data publikacji w serwisie:

VI Dni Akademickie na Wydziale Biologii UAM

11, 12 i 13 lutego 2019 roku na Wydziale Biologii UAM, odbędzie się VI edycja Dni Akademickich, przeznaczonych dla uczniów klas patronackich z Wielkopolski.

W tym roku wydział odwiedzi rekordowa liczba około 1080 uczniów reprezentujących 25 szkoły ponadpodstawowe z Poznania i Wielkopolski.

Uczniowie uczestniczyć będę w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych w grupach 12-15 osobowych. W ramach zajęć praktycznych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi badawczych, uczniowie poznawać będą tajniki badań świata przyrody i biologii na wszystkich poziomach organizacji, od poziomu molekularnego poprzez budowę i funkcje życiowe wirusów, bakterii, roślin oraz zwierząt i człowieka.

Zajęcia dla młodzieży poprowadzą wysokiej klasy specjaliści z Wydziału Biologii UAM -  profesorowie, doktorzy oraz doktoranci, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, entuzjazmem dydaktycznym oraz zapałem naukowym z uczestnikami zajęć.

Przygotowane przez pracowników naukowych Wydziału Biologii UAM zajęcia, a w szczególności zajęcia laboratoryjne, w których uczeń samodzielnie przeprowadza lub uczestniczy w doświadczeniu, prowadzi dyskusję na poziomie akademickim oraz samodzielnie wyciąga wnioski, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem.

plakat

Dni Akademickie na Wydziale Biologii UAM przeznaczone są dla klas patronackich.

Szkoły, które chciałyby dołączyć do grona objętego patronatem Wydziału Biologii UAM, mogą kontaktować się wydziałem: http://biologia.amu.edu.pl/

Klasy patronackie korzystają z przygotowanych specjalnie dla nich wykładów, warsztatów i innych ciekawych wydarzeń.