Data publikacji w serwisie:

Warsztaty pisarskie na WNPiD

Lubisz tworzyć historie? Jesteś fanem kryminałów? Zapisz się na warsztaty pisarskie organizowane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM!

Warsztaty skierowane są do licealistów i odbędą się 30 września br. w godz. 16.00-18.00 na WNPiD.

W ramach zajęć uczestnicy zgłębią tajniki pisania dobrych historii, poznają cechy charakterystyczne kryminału, podejmą próby literackie. Zapoznają się również ze sztuką pisania krótszych form prozatorskich.

Warsztaty poprowadzą:

  • Ryszard Ćwirleja – pisarz, reportażysta, dziennikarz i wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Od 1995 roku był reportem i dziennikarzem w TVP Katowice, a następnie w stacji TVP Poznań. W latach 2010-2016 pełnił funkcję zastępcy Redaktora Naczelnego poznańskiego Radia Merkury. Przez krytyków uznawany za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”.
  • Anna Zborowska – laureatka licznych konkursów literackich na opowiadanie, m.in. Nagrody Głównej w Konkursie „Krajobrazy Słowa 2020”, Prozatorów Zachodniopomorskich oraz sześciokrotnie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Lipa” pod przewodnictwem Tomasza Jastruna.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony WNPiD dla szkół – znajdują się tam informacje dotyczące wydarzeń skierowanych do uczniów i nauczycieli, takich jak wykłady, warsztaty czy szkolenia, organizowanych przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.