Data publikacji w serwisie:

Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UAM

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Ogród Botaniczny UAM zaprasza do wspólnego świętowania, które rozpocznie się już jutro, w sobotę 5 sierpnia.

W dniach 5-8 sierpnia w godz. 9-19 w Ogrodzie odbędzie się gra terenowa „Z kwiatka na kwiatek”. Uczestnicy będą mogli poznać tajemnicze zależności pomiędzy roślinami a owadami zapylającymi. Kartę do gry można otrzymać w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym, znajdującym się na terenie Ogrodu, lub pobrać ze strony internetowej Ogrodu i wydrukować w domu (pobierz kartę do gry w formacie PDF). Po przejściu całej trasy i wypełnieniu wszystkich zadań można otrzymać drobną nagrodę w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym.

8 sierpnia w godz. 10-14 organizatorzy zapraszają także na polanę piknikową. Naprzeciwko głównej bramy będzie czekało na dzieci stoisko edukacyjne „Tajemnice owadów zapylających”. Warsztaty, konkursy i gry pozwolą miło spędzić czas i odkryć wiele ciekawostek na temat zapylaczy, w szczególności pszczół.

Co więcej, przez cały sierpień, w godz. 9-20, w Ogrodzie podziwiać można wystawę „Dyskretny urok dzikich pszczół”.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat wydarzeń organizowanych w Ogrodzie Botanicznym UAM? Śledź aktualności na stronie internetowej Ogrodu: www.obuam.robia.pl