XVII edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila

Wystartowała XVII edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila! Organizatorem jest Instytut Filologii Polskiej (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM).

Konkurs adresowany jest wyłącznie do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Autorami prac konkursowych mogą zostać tylko osoby, które nie przekroczyły 20 roku życia. Przyjmowane są prace napisane w języku polskim.

W tej edycji konkurs będzie rozgrywać się w czterech kategoriach:

• poezja – prześlij zestaw składający się z pięciu wierszy o dowolnej długości i tematyce,
  • proza – stwórz małą formę literacką (o objętości nieprzekraczającej łącznie 16 stron tekstu napisanego czcionką Times New Roman, przy wielkości czcionki 12, interlinii 1,5 wiersza i marginesach 2,5 cm),
  • przekład literacki – dokonaj przekładu wiersza Michaela Dany Gioia Words z tomu Interrogations at Noon: Poems (2001) z języka angielskiego na język polski. Tekst znajduje się w osobnym załączniku do regulaminu.
  • etiuda filmowa – stwórz filmową interpretację dzieła literackiego. Szczegółowe informacje w osobnym załączniku do regulaminu.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać prace w więcej niż jednej kategorii. Termin zgłaszania prac: do 1 marca 2023 roku.

W każdej kategorii do zdobycia czekają na Was nagrody pieniężne:

1. Nagroda pierwsza: 1200 PLN
  2. Nagroda druga: 800 PLN
  3. Nagroda trzecia: 500 PLN

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu znajdziesz na stronie fanfil.amu.edu.pl