Data publikacji w serwisie:

XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Od 8 do 11 kwietnia 2019 roku odbywać się będzie XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, na stałe zagościło w poznańskim kalendarzu.

Jakie wydarzenia w tym roku przygotowali organizatorzy? Są to na przykład:

„Warsztaty z emisji głosu i dykcji” – Jak oddychać świadomie, by mówić dłużej i bez wysiłku? Co zrobić, żeby nagle nie utracić głosu? Trening oddechowy, nauka emisji głosu i dykcji – to wszystko czeka na uczestników.

„Pokaz instrumentarium perkusyjnego” – Pedagodzy i studenci Katedry Perkusji przedstawią dzieciom, młodzieży oraz seniorom instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej, jak i w muzyce solowej.

„Czy z soków owocowych może powstać energia elektryczna?”

„Autostrada na niebie” – czyli jak działa rynek lotniczy oraz o pracy na wysokości 10 tys. metrów.

„Drugie życie drzewa” –  Warsztaty i wykład o roli martwego drewna w przyrodzie, połączone ze zwiedzaniem ekspozycji Muzeum Martwego Drewna, a następnie wycieczką po ścieżce dydaktycznej w okolicy Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie k. Biedruska (Nadleśnictwo Łopuchówko).

„Tajemniczy świat owadów” – Sprzymierzeńcy, czy wrogowie? Poznajcie pozycję owadów w świecie istot żywych, ich znaczenie przyrodnicze oraz zobaczcie podstawowy sprzęt służący entomologom do odłowu owadów. Na warsztatach nauczycie się też praktycznie rozpoznawać objawy żerowania owadów o różnym typie aparatu gębowego.

„Czy nasiona mają odciski palców?” – Przyjrzyj się z bliska nasionom i odkryj, co znajduje się na ich powierzchni. Zobacz, jakie fantazyjne struktury tworzą się na okrywach nasion i znajdź wśród nich te z odciskami palców. Dzięki mikroskopom zobaczysz więcej, niż się spodziewasz.

To tylko wybrane propozycje. Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalowej: http://festiwal.amu.edu.pl/wydarzenia/. Tam również należy dokonywać zapisów w przypadku gdy rejestracja jest wymagana. Szczegóły danego wydarzenia znajdują się po kliknięciu w kafelek wybranej propozycji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W tym roku organizatorami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki są:

  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  • Laboratorium Wyobraźni PPNT
  • Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy!