Data wydarzenia: -

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! 5 dni festiwalowych, 9 organizatorów i ponad 400 wydarzeń.

Festiwal rozpocznie się 31 maja o godzinie 12:00 uroczystością inauguracyjną w Ogrodzie Botanicznym z transmisją online.

Tegoroczny program Festiwalu, oferujący przede wszystkim wydarzenia stacjonarne, jest podkreśleniem tego, jak istotne jest w nauce bezpośrednie doświadczanie i poznawanie. Chcemy, aby zaproponowane przez Festiwal wydarzenia, były impulsem do tego, aby wyjść na chwilę ze szkolnych ławek i poszukać nauki na zewnątrz, w jej naturalnym środowisku. W tym przedwakacyjnym okresie pisania matur, wystawiania ocen i organizowania wycieczek szkolnych, kiedy wiele młodych oczu odrywa się od tablicy i przerzuca swoją uwagę na zielone boisko za oknem, wydaje się potrzebnym, by wiedza była przekazywana właśnie w lekkiej i zróżnicowanej formie. Wierzymy, że oferowane warsztaty, prezentacje, eksperymenty, wycieczki, gry, dyskusje i wiele innych form wymiany wiedzy, staną się ciekawym uzupełnieniem tematycznym zajęć i dadzą okazję do tego, aby dotknąć, wręcz namacalnie, żywej nauki.

Zapraszamy na wspólną podróż, podczas której podejmiemy czekoladowe wyzwanie smaku, przekonamy się, jak wygląda chemia od kuchni, zwiedzimy pracownię lutniczą, zaszczepimy warzywa… a także odpowiemy na parę nietypowych pytań, m.in.: Co łączy dziobaka i zbroję husarską? Czy można mieć Rzym w nosie? Czy dzieci powinny jeść muchomory?

A na zakończenie, 4 czerwca, zapraszamy na koncert finałowy w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę Festiwalową https://festiwal.amu.edu.pl oraz na naszą stronę Facebookową.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a na niektóre zajęcia obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Serdecznie zapraszamy!