Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty zaprasza na ostatni trymestr zajęć roku akademickiego 2021/2022

Nauka programowania, tworzenie gier komputerowych, tajemnice kosmosu, nowe techniki w medycynie, preparatyka kosmetyków, a może jeden z wykładów z psychologii? To tylko kilka z najnowszych propozycji Uniwersytetu Otwartego UAM. Oferta na ostatni trymestr zajęć w bieżącym roku akademickim została właśnie zaprezentowana.

Rozpoczyna się rekrutacja na ostatni w tym roku trymestr Uniwersytetu Otwartego. W aktualnej ofercie znalazło się aż 78 wyjątkowych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów z różnych dziedzin nauki. Są najbardziej popularne kursy programowania, tworzenia gier komputerowych, obsługi arkuszy kalkulacyjnych, z psychologii i wielu kursów językowych, jednak nie zabrakło też nowości.

W bieżącej ofercie skorzystać można między innymi z kursów języka angielskiego, w tym dotyczącego płynnego mówienia i czytania, ale także z niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, bośniackiego/serbskiego/chorwackiego czy japońskiego – informuje prof. Witold Mazurczak, pełnomocnik rektora ds. Uniwersytetu Otwartego. W tym trymestrze najwięcej zgłoszeń mamy z Wydziału Prawa i Administracji – dodaje prof. Mazurczak.

Uniwersytet Otwarty trwale wpisał się w edukacyjny wizerunek Poznania – jest to 6. rok działalności tej inicjatywy. W tym czasie w projekcie uczestniczyło blisko 500 wykładowców z UAM, a na kursy zapisało się ponad 23 tysiące osób.

W wiosennej ofercie znajdą się także interesujące wykłady z psychologii, w tym na temat rozwoju dziecka, zjawisk paranormalnych, z fizyki i chemii, a także astronomii. Ponownie będzie można zapisać się na kurs "Preparatyka kosmetyków", "Perfumeria ósmą dziedziną sztuki" i "Chemia na talerzu".

Większość zajęć prowadzonych będzie w formie zdalnej, ale – w związku ze stopniowym powrotem do kształcenia stacjonarnego – część przeprowadzona zostanie także w takiej formie.

Rekrutacja na trymestr wiosenny trwać będzie do 8 marca. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Same zajęcia rozpoczną się pod koniec marca. Zapisu dokonać można poprzez stronę internetową uo.amu.edu.pl.