Data publikacji w serwisie:

Wykład „University Leadership: What? Why? And How?”

14 lutego 2022 r. o godz. 10:00 prof. Jeremy Sanders z Uniwersytetu w Cambridge wygłosi wykład pt. „University Leadership: What? Why? And How?”.

Gość Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu postara się udzielić odpowiedzi między innymi na pytania: czym jest przywództwo na uniwersytecie i czym różni się od administracji, jakie są role i obowiązki rektora, dziekanów, dyrektorów, kierowników, a także jaki autorytet mają ci przywódcy i jak powinni z niego korzystać, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Wykład odbędzie się w formie zdalnej, na platformie MS Teams. Chętni mogą wziąć udział w prelekcji po wcześniejszym zgłoszeniu na adres rectorof@amu.edu.pl

Prof. Jeremy Keith Morris Sanders CBE FRS to brytyjski profesor Wydziału Chemii Uniwersytetu w Cambridge, redaktor naczelny czasopisma “Royal Society Open Science”. Znany jest ze swojego wkładu w wiele dziedzin, w tym spektroskopię NMR i chemię supramolekularną. Jego index Hirscha wynosi 81 (ponad 28 tysięcy cytowań). Przez ponad 20 lat pełnił różne funkcje menedżerskie w Uniwersytecie: w latach 2000–2006 dziekana Wydziału Chemii, 2009–2011 – szefa Szkoły Nauk Ścisłych, natomiast w latach 2006–2010 i 2011–2015 – prorektora (Pro-Vice-Chancellor).