Data wydarzenia: -

18 Kongres Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej

Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej, Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz Wydział Fizyki UAM zapraszają do udziału w 18 Kongresie Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 września 2024 r. w Centrum Kongresowym hotelu Novotel Poznań Centrum (pl. Andersa 1).

Celem Kongresu będzie przedstawienie najnowszej wiedzy i dokonań oraz wymiana doświadczeń dotyczących rozwoju fizyki medycznej, w szczególności nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Podjęta zostanie próba określenia roli fizyka medycznego w zarządzaniu procesem diagnostyczno-terapeutycznym. Spotkanie będzie również okazją do zacieśnienia współpracy ośrodków naukowych i akademickich z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego, jak również pozwoli studentom, doktorantom, fizykom w trakcie specjalizacji oraz wszystkim profesjonalistom, którzy związani są z zagadnieniami fizyki medycznej, na poszerzenie ich wiedzy w ww. zakresie.

Tematyka konferencji obejmować będzie zagadnienia z zakresu radioterapii (w tym terapii protonowej), obrazowania medycznego, medycyny nuklearnej, ochrony radiologicznej, teranostyki, biosygnałów i nanotechnologii.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja znajdują się na stronie internetowej 18 Kongresu Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej.