Data wydarzenia: -

2nd Annual EPICUR Forum

W dniach  24-26 listopada 2021 r. konsorcjum EPICUR organizuje swoje drugie doroczne Forum. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach. Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej.

Tegoroczne Forum ma na celu zgromadzenie studentów i pracowników uczelni będących częścią konsorcjum EPICUR, w tym UAM, wokół szerokiego zakresu działań poświęconych zagadnieniu "Innovation & Inclusion".

W programie panele dyskusyjne, m.in.:

• Health Technological Innovations,
  • Environmental Technological Innovations SDG based post-COVID recovery plan: Challenges and opportunities,
  • Inclusion in Higher Education: Promoting youth resilience and social understanding in the post-COVID Higher Education,
  • The new digital and physical University Reality - Mobility without borders,
  • Supporting the transition towards sustainable agri-food systems,
  • The achievements of EPICUR European University,
  • The future of European University (Alliances).
Zarejestruj się!

Odwiedź stronę dedykowaną wydarzeniu: EPICUR Forum & Festival 2021

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konsorcjum EPICUR.

Zobacz program wydarzeń

Informacja o wydarzeniu w języku angielskim

UAM jest częścią konsorcjum EPICUR od 2019 roku, w ramach unijnego projektu Uniwersytetów Europejskich. W skład konsorcjum wchodzi 8 uczelni: University of Strasbourg (lider projektu), (Francja); University of Amsterdam (Holandia); Albert‐Ludwigs‐University Freiburg (Niemcy); Karlsruher institut für technologie (Niemcy); University of Haute‐Alsace (Francja); University Bodenkultur Wien (Austria); Aristotle University of Thessaloniki (Grecja) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uniwersytety Europejskie to ponadnarodowe sojusze instytucji szkolnictwa wyższego z całej UE, które podzielają długoterminowa strategię i promują europejskie wartości i tożsamość. Ich idea utworzenia ma na celu znaczne zwiększenie mobilności studentów i pracowników oraz wspieranie jakości, integracji i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego.