Data wydarzenia:

Areopag Uniwersytetów: Ekonomiczne skutki wojny

Zapraszamy na kolejną debatę z cyklu „Areopag Uniwersytetów”. Gospodarzem spotkania zatytułowanego „Ekonomiczne skutki wojny” będzie Uniwersytet Warszawski.

Areopag Uniwersytetów to wspólny projekt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – pomysłodawcy i inicjatora przedsięwzięcia. W ramach cyklu debat eksperci z każdej z uczelni dyskutują o różnych aspektach przemian współczesnego świata spowodowanych pandemią (pierwsza edycja Areopagu) i wojną w Ukrainie (obecna, druga edycja).

Najbliższa debata odbędzie się 30 czerwca o godz. 16.00 w Sali Senatu UW. O ekonomicznych skutkach wojny będą rozmawiać: prof. Bogdan Góralczyk (UW), dr Natalia Kusa (UAM), prof. Piotr Łasak (UJ) oraz dr Piotr Rubaj (KUL). Moderatorem debaty będzie dr hab. Grzegorz Tchorek z Wydziału Zarządzania UW.

Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na kanale YouTube Uniwersytetu Warszawskiego:

Biogramy ekspertów

prof. Bogdan Góralczyk (UW) – politolog, sinolog, dyplomata, publicysta. W latach 2003–2008 ambasador RP w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar (d. Birma). W latach 1991–1998 przebywał na placówce dyplomatycznej na Węgrzech. Specjalizuje się w tematyce współczesnych stosunków międzynarodowych, w tym szczególnie w zakresie globalizacji i wyzwań globalnych, Chin, Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej na arenie międzynarodowej, pozycji międzynarodowej UE i integracji europejskiej oraz problematyki węgierskiej.

dr Natalia Kusa (UAM) – pracuje w Zakładzie Systemów Politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Członkini Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół systemu politycznego Federacji Rosyjskiej, sposobów funkcjonowania rosyjskiej opozycji oraz nowych, nietypowych form protestu.

dr hab. Piotr Łasak, prof. ucz. (UJ) – pracuje w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego działalność badawcza, publikacyjna i dydaktyczna koncentruje się na problematyce związanej z finansami. W szczególności zajmuje się zagadnieniami z zakresu bankowości, finansów przedsiębiorstw i finansów międzynarodowych.

dr Piotr Rubaj (KUL) – pracownik Katedry Ekonomii Międzynarodowej Instytutu Ekonomii i Finansów Wydziału Nauk Społecznych. Specjalista w zakresie ekonomii międzynarodowej, autor publikacji dotyczących m.in. handlu międzynarodowego oraz funduszy inwestycyjnych.