Data wydarzenia:

Areopag Uniwersytetów: STARCIE WARTOŚCI? Aksjologiczne aspekty wojny

24 czerwca o godz. 16.00 w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach II edycji Areopagu Uniwersytetów – cyklu debat, w których udział biorą przedstawiciele największych polskich uniwersytetów. Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem YouTube.

W spotkaniu zatytułowanym „STARCIE WARTOŚCI? Aksjologiczne aspekty wojny” wezmą udział eksperci z takich dziedzin jak: filozofia, teologia, nauki humanistyczne, nauki o komunikacji.

Do grona panelistów pierwszej debaty należą:

• prof. dr hab. Ewa Nowak (UAM)
  • dr hab. Hieronim Grala (UW)
  • dr hab. Tomasz Żuradzki, prof. UJ
  • prof. dr hab. Marek Melnyk (UWM)
  • ks. prof. dr hab. Marcin Składanowski (KUL)

Debatę poprowadzi dr hab. Robert Szwed (KUL).

Areopag Uniwersytetów to inicjatywa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Drugi cykl odbywa się pod hasłem UNIWERSYTET A WOJNA. Kolejne zaplanowane debaty to:

• PRAWO DO PRZEMOCY? Prawne aspekty wojny
    Organizator: Uniwersytet Jagielloński
    Dyscypliny/ grupy nauk: prawo, nauki o bezpieczeństwie, politologia, nauki o komunikacji
  • UCHODŹCY: KOEGZYSTENCJA CZY ASYMILACJA? Społeczne aspekty wojny
    Organizator: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    Dyscypliny/ grupy nauk: socjologia, psychologia, nauki o edukacji, nauki o komunikacji
  • ZARABIAĆ NA PRZEMOCY? Gospodarcze aspekty wojny
    Organizator: Uniwersytet Warszawski
    Dyscypliny/ grupy nauk: ekonomia i finanse, bankowość, nauki o komunikacji

Oglądaj transmisję z pierwszej debaty II cyklu Areopagu Uniwersytetów: