Data wydarzenia:

Debata „Kto mi dał skrzydła” - czyli o nieoczywistych losach absolwentów WFPiK

Droga Studentko, Drogi Studencie!

Jeśli chcesz:

  • Poznać inspirujące historie o drogach do zawodowego sukcesu absolwentów WFPiK,
  • Dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać potencjał na rynku pracy,
  • Usłyszeć kilka praktycznych wskazówek od “starszych koleżanek i kolegów”,

weź udział w panelu dyskusyjnym „Kto mi dał skrzydła” - czyli o nieoczywistych losach absolwentów WFPiK, który odbędzie się 6 marca 2024 (środa) o godz. 12.00, w budynku Collegium Maius, (ul. Fredry 10). Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Prowadząca:

Elżbieta Grądziel –studentka studiów magisterskich na kierunku filologia polska. Interesuje się literaturą dziecięcą, ekokrytyką, literaturą dostępną dla wszystkich. Zawodowo przeszła drogę od IT project managerki, przez wydawczynię miesięcznika, do ilustratorki między innymi książek dla dzieci. Zdarzyło się jej pracować w restauracji i drukarni. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale z miłości do UAM chwilowo rezyduje w Poznaniu.

Goście:

Magdalena Deskowska – absolwentka filologii polskiej, na studiach interesowała się głównie literaturą. Karierę zawodową zaczynała jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej, później przez kilka lat pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu, dzisiaj kieruje zespołem w Biurze Komunikacji i Współpracy w Santander Bank Polska, który odpowiada za komunikację wewnętrzną firmy.

Marta Kłosińska – absolwentka filologii polskiej, doradca klienta niesłyszącego w Santander Bank Polska. Tłumaczka i lektorka polskiego języka migowego. Tworzy również filmy w języku migowym. Swoje zamiłowanie do języka migowego propaguje również wśród przedszkolaków, opowiadając i ucząc podstawowych znaków.

Rita Larek – absolwentka filologii polskiej, eduinfluencerka, właścicielka Pracowni Literackiej i współwłaścicielka platformy Kursy do Matury. Ponad 30 tys. maturzystów skorzystało już z kursów i notatek maturalnych jej autorstwa. Prowadzi kanał na YouTube, który zgromadził blisko 100 tys. subskrybentów i ponad 13 milionów wyświetleń.

Dominik Durniat – absolwent filologii polskiej, jest żywym dowodem na to, że zamiłowanie do starodruków może prowadzić do show-biznesu. Zaczynał jako korektor tekstów kolegów, dzisiaj można go zobaczyć i usłyszeć w roli prowadzącego lub eksperta na wszystkich antenach sportowych w naszym kraju. W międzyczasie prowadził media społecznościowe gwiazd sportu i organizacji KSW. Ale sport to nie wszystko. Niedawno był też odpowiedzialny za promocję największego hitu kinowego ostatnich lat, czyli „Akademii Pana Kleksa”. Jednym słowem – człowiek orkiestra!