Data wydarzenia:

Dzień Bibliotekarza na Kampusie Ogrody (Panel „Intro-Musical. Interdyscyplinarna rozmowa na temat fenomenu gatunku”)

Biblioteka Kampusu Ogrody zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Bibliotekarza! W ramach obchodów 24 kwietnia (środa) o godz. 12:00 w budynku E na Kampusie Ogrody (ul. Szamarzewskiego 89) odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany „Intro-Musical. Interdyscyplinarna rozmowa na temat fenomenu gatunku”. Wstęp wolny.

– Istotnym celem naszych działań jest promocja czytelnictwa książek naukowych oraz przypomnienie o obecności na Kampusie Wydawnictwa Nauk Społecznych i Humanistycznych, funkcjonującego na zasadach międzywydziałowej, interdyscyplinarnej współpracy. To tutaj powstały ważne prace z zakresu filozofii, psychologii, pedagogiki oraz kulturoznawstwa. Z inspiracji lektury książki „Musical i historia”, która jest już trzecim tomem refleksji o musicalu w kulturze przygotowanym w naszym Wydawnictwie, pojawił się pomysł spotkania społeczności kampusowej. Razem ze współredaktorem publikacji o musicalu, profesorem Rafałem Koschanym z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa, zapraszamy na panel: „Intro-Musical. Interdyscyplinarna rozmowa na temat fenomenu gatunku”. Mamy nadzieję, że w gronie filozofów, psychologów, pedagogów i kulturoznawców zainicjujemy właśnie taką interdyscyplinarną rozmowę i zainteresujemy nią studentki i studentów Kampusu – piszą organizatorzy wydarzenia.

W rozmowie udział wezmą:

• dr Katarzyna Forecka-Waśko (Wydział Studiów Edukacyjnych),
  • prof. UAM dr hab. Anna Malitowska (Wydział Filozoficzny),
  • dr Joanna Matejczuk (Wydział Psychologii i Kognitywistyki),
  • prof. UAM dr hab. Alina Mądry (Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa),
  • prof. UAM dr hab. Krzysztof Moraczewski (Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa).

Moderator spotkania: prof. UAM dr hab. Rafał Koschany

Serdecznie zapraszamy!