Data wydarzenia:

Finisaż wystawy Kamy Kuik „Portret Ulicy Fredry” 2007-2010

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na finisaż wystawy Kamy Kuik „Portret Ulicy Fredry” 2007-2010. Wydarzenie odbędzie się 19 września w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. F. Ratajczaka 38/40.

W programie:

• godz. 16.00, 17.00, 18.00 – projekcje filmu „Portret Ulicy Fredry 2009”, reżyseria: Eliza Prager, zdjęcia: Rafał Cielek, montaż: Agnieszka Korneta,
  • godz. 16.15 – rozmowa z tajemniczą Modelką,
  • godz. 17.15 – esej Lothara Quinkensteina o „Paśniku Kamy” w tłumaczeniu Ewy Czerwiakowskiej.

Wystawa czynna do 20.09.2024.

Wstęp wolny.

O wystawie

Kama Kuik to niezwykła artystka, która, chcąc ożywić przestrzeń ulicy, na której pracowała i spędzała większość swoich chwil, postanowiła zainicjować wydarzenie Urodzin Ulicy i spowodować, aby ludzie zwrócili uwagę na to urokliwe miejsce Poznania „Portret Ulicy Fredry" to artystyczna akcja, do której artystka zaprosiła wszystkie osoby pracujące, mieszkające i przechodzące ulicą Fredry, a jej celem było powstanie wielkiego zbiorowego portretu. Sportretowany mógł być każdy – wystarczyło przyjść do pracowni i umówić się na spotkanie. Odbyły się cztery edycje tego wydarzenia, a wernisaż miał miejsce w dniu urodzin patrona ulicy.