Data wydarzenia:

Koncert Noworoczny

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska zaprasza społeczność uniwersytecką na tradycyjny Koncert Noworoczny pt. „Muzyka na Boże Narodzenie z hiszpańskich katedr i z misji w Ameryce”, który odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 r., o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej.

Wykonawcami koncertu będą działające na Uczelni zespoły artystyczne: Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej, Chór Kameralny UAM pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza i dr Joanny Piech-Sławeckiej oraz Orkiestra Kameralna UAM pod dyrekcją dr. Aleksandra Grefa.

Koncert poprowadzi ks. prof. Piotr Nawrot, prezentując swoje badania nad muzyką dawną z Nowego Świata. Muzyka w rytmach i duchu latynoskim, pełna życia i radości, kolędy, psalmy i magnificat z Meksyku, Peru i Boliwii, w interpretacji chórów i orkiestry UAM przybliżą nam ducha świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w katedrach hiszpańskich w Ameryce.

Na koncert obowiązuje wstęp za zaproszeniami. Zaproszenia dla senatorów wysłane zostały pocztą mailową. Wszystkich miłośników muzyki zainteresowanych informujemy, że zaproszenia dla pracowników, emerytów, doktorantów i studentów można pobrać za pośrednictwem serwisu koncerty.amu.edu.pl do 8 stycznia 2023 r. włącznie.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz program koncertu