Data wydarzenia:

Koncert rektorski „Muzykalny UAM – przed Wieniawskim”

JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska serdecznie zaprasza na koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM – przed Wieniawskim”, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00 w Auli Lubrańskiego. Wykonawcami koncertu będą skrzypaczka Barbara Żołnierczyk i skrzypek Jan Romanowski.

W październiku tego roku rozpocznie się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, który jest organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W związku z tym pragniemy wszystkich już dziś zachęcić do uczestnictwa w przesłuchaniach konkursowych. A niniejszy koncert niechaj stanowi swego rodzaju wprowadzenie w tajniki brzmienia skrzypiec, które w październiku będzie nam towarzyszyć przez dwa tygodnie.

Jako pierwsza wystąpi Barbara Żołnierczyk, studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, która jako jedyna reprezentuje nasze miasto w nadchodzącym konkursie. Z kolei Jan Romanowski, profesor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, nauczyciel w „Szkole Talentów”, organizator i muzyk realizujący wiele różnorodnych projektów, zaprezentuje m.in. mało znane, a niezwykle interesujące kaprysy Augusta Fryderyka Duranowskiego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie ma konieczności rezerwacji wejściówek.

Zobacz program koncertu (.pdf)