Data wydarzenia:

Konferencja "Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki" Polonia Restituta

14 stycznia 2019 r. na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbędzie się konferencja z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości” pt.: „Osoba ludzka, jej prawa i obowiązki”.

Dziewiąta konferencja z cyklu Polonia Restituta Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości poświęcona będzie naukowej refleksji nad  naszym współczesnym rozumieniem siebie samych.

Przedmiotem namysłu będą: nasze dzisiejsze rozumienie człowieczeństwa i jego fundamentu – niezbywalnej i nienaruszalnej godności osoby ludzkiej; żywione przez nas wartości i akceptowane wzorce zachowań; moralność, jej źródła i obowiązywalność; wolność i jej granice; odpowiedzialność „wobec” i „za” drugiego człowieka. Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą także nad tym, co nas łączy lub może łączyć nie tylko jako obywateli odrodzonej Polski, ale, po prostu, jako ludzi dzielących polską i europejską codzienność.

Zapraszamy 14 stycznia 2019 roku w godzinach od 9:30 do 15:00 do budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu Adama im. Mickiewicza w Poznaniu, ul. Umultowska 89d.

Więcej o konferencji oraz program wydarzenia znajdują się na stronie Polonia Restituta