Data wydarzenia:

Mezo gwiazdą inauguracyjnego koncertu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zapraszamy na Inauguracyjny Koncert, który odbędzie się 3 października 2018 r. o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1). Koncert uświetni jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia: Mezo.

Podczas koncertu wystąpią także wykładowcy, studenci i przyjaciele Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Koncert będzie tłumaczony na język migowy.

Przed koncertem będą sprzedawane bilety cegiełki w cenie 15 zł. Dochód z biletów przekazany zostanie na zakup wózka elektrycznego dla studenta UAM Marka Suwezdy.

Mezo (Jacek Mejer, ur. 1982): od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak SACRUM, WAŻNE, KRYZYS, PO ROBOCIE czy ANIELE. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Ambitny biegacz, z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 48 minut! Jego najnowszym albumem jest ŻYCIÓWKA na której łączy muzyczne i biegowe pasje.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show BITWA NA GŁOSY i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Tabbem, Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.