Data wydarzenia: -

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej organizują w dniach 9-11 maja 2019 drugą edycję Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej – imprezy, która łączy popkulturę z nauką.

• 9 -10 V 2019
    czwartek – Collegium Maius, ul. Fredry 10
    piątek – BU Czytelnia NOVA

Konferencja: Komiksowe oblicza codzienności

• 11 V 2019
    sobota - Biblioteka Uniwersytecka
    g. 9.00-17.00

Wydarzenie: Dzień Darmowego Komiksu

9-10 maja, we współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM odbędzie się konferencja „Komiksowe oblicza codzienności” poświęcona temu, co w opowieściach graficznych zazwyczaj pozostaje niezauważone, funkcjonując na marginesie zainteresowania zarówno twórców, jak i czytelników – tłu dla superbohaterskich potyczek, szarej rzeczywistości, zwyczajnym, często drugoplanowym bohaterom.

Dwudniową konferencję uzupełni Dzień Darmowego Komiksu – 11 maja.  Jest to wydarzenie o międzynarodowym charakterze, które polega na rozdawaniu komiksów. Od sześciu lat odbywa się w Polsce właśnie w Poznaniu w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.