Data wydarzenia:

Sympozjum PIERwSI W DŁOŃ

Zapraszamy na II Sympozjum PIERwSI W DŁOŃ!

Czy wiesz, że co dziesiąta kobieta z Twojego otocznia może zachorować na raka piersi i umrzeć? Czy wiesz, że można tego uniknąć? Weź udział w Sympozjum PIERwSI W DŁOŃ i dowiedz się jak zapobiegać chorobie i jak wykryć ją we wczesnym stadium, kiedy jest w pełni uleczalna. Pomóż sobie i ważnym kobietom z Twojego życia.

Już 10.03.2020 po raz drugi oferujemy warsztaty z samobadania piersi z włączeniem badania palpacyjnego na fantomach, które kierowane są do wszystkich osób, które chcą zawalczyć o swoje zdrowie. Oprócz nauki badania palpacyjnego, oferujemy pakiet prelekcji, które zaczniemy nowinkami naukowymi w terapii nowotworów, a w dziedziny wczesnego rozpoznania, badania palpacyjnego w szpitalnej praktyce oraz kontaktów z pacjentem naszych gości wprowadzą zaproszeni przez nas chirurg, onkolog i psycholog kliniczny.
Kulminacją spotkania będzie otwarta debata na takie tematy jak: rozmowa z pacjentem (ja, pacjent w rodzinie), jak się zachować jak pacjent neguje chorobę oraz życie pełną piersią (choroba mnie nie zdominuje!).

Nie czekaj!
Naucz się samobadania i dowiedz się więcej o nowotworze piersi.
Widzimy się 10.03.2020 na Wydziale Biologii UAM!

Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie obowiązują żadne zapisy.

Zobacz dlaczego warto przyjść:


Sympozjum PIERwSI W DŁOŃ to inicjatywa edukacyjno-społeczna w odpowiedzi na coraz większy odsetek zachorowań na nowotwór złośliwy sutka wśród populacji kobiet w Polsce. Tworzymy przestrzeń do dyskusji nad etiologią, diagnostyką, profilaktyką oraz działaniami terapeutycznymi i nowymi kierunkami badawczymi w raku piersi.To interdyscyplinarne przedsięwzięcie, zrzeszające prelegentów z dziedzin medycyny, biotechnologii, biologii i psychologii. Przekazujemy wiedzę teoretyczną – opartą o biologię nowotworu, czynniki ryzyka i nowe badania naukowe w zakresie biotechnologii i biomedycyny - oraz praktyczną, dzięki wykorzystaniu fantomów do badania palpacyjnego. Dzięki nim uczestnicy mogą nauczyć się profilaktycznego samobadania, które mogą praktykować w domu. Co więcej, zrzeszamy zaprzyjaźnione stowarzyszenia i fundacje, m. in. Stowarzyszenie AMAZONKI z Obornik Wielkopolskich, aby przybliżyć najlepsze strategie zwalczania nowotworu z punktu widzenia życia codziennego, w trakcie i po chorobie.