Data wydarzenia:

V Dni Kilonii w Poznaniu

Zapraszamy na V Dni Kilonii w Poznaniu, które odbędą się w dniach 7-9.11.2018 r. Od przeszło 30 lat Uniwersytet im. Christiana Albrechta w Kilonii współpracuje w ramach umowy bilateralnej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na planowane, w dniach 7-9 listopada 2018 r. kolejne Dni Kilonii w Poznaniu, składają się wykłady, zajęcia warsztatowe oraz liczne konferencje tematyczne. W piątek 9 listopada, od 9.00 do 11.30, planowane jest zwiedzanie miasta Poznania.

O wydarzeniu

Współpraca z Uniwersytetem im. Christiana Albrechta w Kilonii trwa już 34 lata. Wspólne Dni, organizowane na przemian co 2 lata w Poznaniu i w Kilonii, sprzyjają intensyfikacji wymiany naukowej i dydaktycznej oraz pogłębianiu wzajemnych kontaktów. Dowodem efektywności tej współpracy jest udział pracowników naukowych, doktorantów jak i studentów obu Uczelni  w stażach naukowych, letnich kursach językowych, w lektoratach języka polskiego  oraz niemieckiego. W październiku 2012 r. został uruchomiony wspólny program studiów „Studia międzykulturowe: Polacy i Niemcy w Europie”, koordynowany przez pana dra Macieja Junkierta z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz przez panią dr Rebekkę Wilpert z Instytutu Slawistyki CAU w Kilonii.

W kwietniu 2018 r. podjęto decyzję o uruchomieniu programu wspólnych studiów z podwójnym dyplomem w zakresie ochrony środowiska.

Program wydarzenia w załączniku.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Program Dni Kilonii ang 31.10.2018 Unknown
PDF
Pobierz PDF Program Dni Kilonii ang(195.0 KB)