Data wydarzenia:

V Konwersatorium Wiara i Rozum - Czy żyjesz naprawdę?

Wydział Fizyki UAM oraz Duszpasterstwo Akademickie “Na Brzegu” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Poznaniu zaprasza na piąte Konwersatorium Wiara i Rozum. Wykład pod tytułem Czy żyjesz naprawdę? wygłosi s. Michaela Rak, polska siostra zakonna, współzałożycielka Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim, założycielka i dyrektorka Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia 2019, godz. 17:30, Aula Maxima, Collegium Physicum UAM, ul. Umultowska 85, Poznań.

Założycielka i dyrektorka pierwszego i jedynego na Litwie hospicjum opowie o pracy w tym ośrodku i cudach jakich na co dzień doświadczają jego pacjenci i pracownicy. Jedyne na Litwie hospicjum opiekuje się chorymi bez względu na narodowość i wyznanie.

Siostra Michaela Rak była wcześniej współzałożycielką Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. W 2008 roku przyjęła zaproszenie arcybiskupa wileńskiego. Siostry podjęły się remontu budynku, w którym przed wojną mieszkał spowiednik świętej Siostry Faustyny ks. Michał Sopoćko.

Zapraszamy. Wstęp wolny